Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Mając na uwadze podnoszenie świadomości związanej z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie zbliżających się wakacji, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zorganizowali przedsięwzięcie profilaktyczne na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany nt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Uczniowie klasy 5b mieli możliwość uczestniczenia w pokazie z zakresu zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz udzielania pomocy osobie lub zwierzęciu pozostawionemu w samochodzie podczas upałów.

Straż pożarna oraz ratownicy WOPR zaprezentowali możliwości „wszędołaza” oraz sprzętu będącego na wyposażeniu służb ratowniczych. Najbardziej spodobał się nam pokaz bezpiecznej żeglugi oraz rejs po jeziorze żaglówkami z członkami Żeglarskiego Klubu Ziemowit. Bardziej odważni skorzystali z urządzenia symulującego dachowanie pojazdu.

Życzymy wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Autor: Natasza Gładysz