Rok szkoły w ruchu

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu”. Do współpracy zaproszono instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Nasza szkoła chcąc uczestniczyć we wszystkich działaniach „Roku Szkoły w Ruchu” także włączyła się w promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Ogólnopolska akcja „Ćwiczyć każdy może” zachęciła naszą szkołę do aktywnego wypełniania czasu uczniów nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży starają się organizować:
- ciekawe zajęcia sportowe w ramach obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego
- dodatkowe wyjścia dla dzieci na lodowisko oraz sanki
- pozalekcyjne turnieje sportowe dla całej społeczności uczniowskiej w klasach 4-6
- dodatkowe zajęcia z tenisa ziemnego dla uczniów klas 1-3 we współpracy ze szkołą tenisową (projekt tenis 10)
- akcje sportowe niezwiązane z zajęciami szkolnymi m.in. udział w tyskim kryterium biegów przełajowych, cykl turniejów sportowych TENIS 10, udział w powiatowych turniejach sportowych.

Autor: Artur Biskup