Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Matmomania / Osiągnięcia

Osiągnięcia

Szkolna gazetka Matmomania rozpoczęłą swoją działalność we wrześniu 2010 roku. Inicjatorem jej powstania jest nauczyciel matematyki - mgr Artur Biskup.

Autor: Artur Biskup

Artykuły

Nagroda dla Matmomanii

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Za zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab, czwórka uczniów wraz z opiekunem gazetki będzie miała możliwość wyjazdu na tygodniowe bezpłatne warsztaty dziennikarskie do Uniejowa. Szczegóły: LINK

Czytaj więcej o: Nagroda dla Matmomanii

Kolejny raz na podium!

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Drugi raz z rzędu gazetka szkolna Matmomania wywalczyła 3 miejsce w ogólnopolskim edukacyjnym wyzwaniu #juniorlab. Przez cały rok szkolny 2016/2017 nasza społeczność szkolna, a w szczególności redaktorzy gazetki brali udział w dziesięciu konkursach w ramach tego wyzwania:

Czytaj więcej o: Kolejny raz na podium!

Świat nas widzi!

2016-12-07
Powiększ zdjęcie

Już jest! W tym miesiącu na stronie Junior Media pojawił się spot reklamowy promujący ten ogólnopolski konkurs. "Matmomania" zarejestrowana okiem kamery przemieści się za ocean, by uczestniczyć w gali rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie The World Young Reader Prize 2016 r. organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawnictw Prasy WAN-IFRA. Nagrodę w kategorii "News in education" przyznano Junior Media za specjalny cykl multimedialnych lekcji #juniorlab.

Czytaj więcej o: Świat nas widzi!

"Matmomania" w "Dzienniku Zachodnim"

2016-12-07
Powiększ zdjęcie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 poznają nowe media - taki tytuł nosił artykuł o szkolnej redakcji gazetki pt. "Matmomania". Tekst ukazał się 2 grudnia w tyskim dodatku do Dziennika Zachodniego. Inspiracją do jego napisania  stała się  kolejna już wygrana w ogólnopolskim konkursie Junior Media.

Czytaj więcej o: "Matmomania" w "Dzienniku Zachodnim"

Nasza przygoda z „Matmomanią”. Okiem kamery z „Dziennikiem Zachodnim”

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

24 listopada w naszej szkole pojawili się redaktorzy „Dziennika Zachodniego”. Przeprowadzali wywiad z opiekunami gazetki i młodymi redaktorami. Tworzyli spot reklamowy dla Junior Media, który zostanie wykorzystany podczas gali rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie The World Young Reader Prize 2016 organizowanym przez światowe stowarzyszenie gazet i wydawców prasy WAN-IFRA. Nagrodę w kategorii „News in education” przyznano za specjalny cykl multimedialnych lekcji #juniorlab.

Czytaj więcej o: Nasza przygoda z „Matmomanią”. Okiem kamery z „Dziennikiem Zachodnim”

Wakacyjne wspomnienia zaklęte w fotografii

2016-10-11
Powiększ zdjęcie

Junior Media to fantastyczny edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy adresowany do uczniów i nauczycieli z całej Polski. W naszej szkole cieszy się dużą popularnością. 12.10.2016 r. w ogólnopolskim konkursie „Wakacje Junior Dziennikarza” II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Mikołaj Staroń, młody dziennikarz szkolnej gazetki  pt. „Matmomania”. Gratulujemy zwycięzcy! Oto jego zdjęcie:

Czytaj więcej o: Wakacyjne wspomnienia zaklęte w fotografii

Wycieczka do Paprocan

2017-06-21
Powiększ zdjęcie

W środę 21 czerwca uczniowie klas III b i III c wybrali się na wycieczkę nad Jezioro Paprocańskie.  

Czytaj więcej o: Wycieczka do Paprocan

III miejsce w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Junior Media. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 4-6. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy - skierowany do szkół i służący do tworzenia gazetek szkolnych. W ramach tego projektu przez cały rok szkolny nauczyciele i uczniowie realizowali zadania w edukacyjnym wyzwaniu #juniorlab oraz tworzyli szkolną gazetkę pod nazwą Matmomania.

Czytaj więcej o: III miejsce w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab

III miejsce w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

Szkolna redakcja gazetki Matmomanii zdobył wyróżnienie drugiego stopnia (3 miejsce) w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016! Nasi uczniowie wydali w roku szkolnym 2015/2016 osiem gazetek na ogólnopolskiej platformie Junior Media. W chwili obecnej na tej platformie jest zarejestrowanych ponad 2500 szkół.

Czytaj więcej o: III miejsce w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016

I miejsce w konkursie OKŁADKA ROKU 2016

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

Lutowy numer gazetki szkolnej Matmomanii zdobył prestiżową nagrodę OKŁADKI ROKU 2016! Pierwsza strona tego numeru okazała się najlepszą wśród wszystkich gazetek szkolnych z całej Polski wydanych na platformie Junior Media w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkich gazetek zostało wydanych ponad tysiąc.

Czytaj więcej o: I miejsce w konkursie OKŁADKA ROKU 2016

III miejsce w konkursie projektu Junior Media - #3 WYZWANIE WIDEO

2016-04-19
Powiększ zdjęcie

Uczennica naszej szkoły Natalia Stacha (6a) została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach projektu Junior Media.

Czytaj więcej o: III miejsce w konkursie projektu Junior Media - #3 WYZWANIE WIDEO

II i IV miejsce w konkursie "Jak zbudować motocykl?"

2016-04-09
Powiększ zdjęcie

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach projektu Junior Media. Wiktoria Kozioł (5c) zajęła drugie miejsce, a Maja Wolak (5c) czwarte.

Czytaj więcej o: II i IV miejsce w konkursie "Jak zbudować motocykl?"

Certyfikat uczestnictwa w programie Junior Media

2015-11-13
Powiększ zdjęcie Certyfikat Junior Media

Szkolna redakcja gazetki matematycznej Matmomania działająca w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach została uhonorowana prestiżowym ogólnopolskim certyfikatem uczestnictwa w programie Junior Media w roku szkolnym 2014/2015.

Czytaj więcej o: Certyfikat uczestnictwa w programie Junior Media

Zwycięstwo w konkursie na najlepszą szkolną gazetkę

2015-11-13
Powiększ zdjęcie

W maju 2015 roku Matmomania już po raz szesnastokrotny znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu dla młodych dziennikarzy Junior Media. Numer gazety nagrodzony w tym konkursie zostanie wydrukowany w dużym nakładzie, przez jedno z największych w Polsce wydawnictw Polskapresse (wydaje m.in. Dziennik Zachodni).

Czytaj więcej o: Zwycięstwo w konkursie na najlepszą szkolną gazetkę

Wyróżnienie w konkursie na najlepszą gazetkę na temat akcji "Nie reagujesz - akceptujesz"

2015-11-13
Powiększ zdjęcie

Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela matematyki (mgr Artur Biskup) stworzyli numer specjalny gazetki szkolnej "Matmomania". Inspiracją do powstania gazety był Wojewódzki Konkurs ogłoszony w ramach kampanii społecznej "Nie reagujesz akceptujesz", którą prowadzi Komenda Wojewódzka Policji  w Katowicach przy wsparciu Dziennika Zachodniego, TVP Katowice oraz Radia Katowice. Gazeta autorstwa naszych uczniów zwróciła uwagę jury konkursowego – zdobyliśmy wyróżnienie. Nagrodą był tablet oraz wyjazd uczniów do Radia Katowice, Telewizji Katowice oraz do Dziennika Zachodniego (14 listopada 2013 roku)!

Czytaj więcej o: Wyróżnienie w konkursie na najlepszą gazetkę na temat akcji "Nie reagujesz - akceptujesz"