Rekrutacja na rok 2017/2018

Dzieci rozpoczynające edukację w roku szkolnym 2017/2018 przyjmowane będą do klas pierwszych w szkole, w obwodzie której zamieszkują.

UWAGA ! W związku z koniecznością dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego i wydłużeniem cyklu nauczania w szkołach podstawowych, nastąpi zmiana granic dotychczasowych obwodów szkół podstawowych.

Rejonizacja nie będzie obowiązywała przy zapisach do następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 13 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 11)
• Szkoła Podstawowa nr 14 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 1)
• Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19
• oddział hokejowy w Szkole Podstawowej nr 36
• Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.
• Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12

Zapisy dzieci do szkół obwodowych rozpoczną się 13 marca 2017 r.

Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić elektroniczne zgłoszenie w systemie rekrutacyjnym, wydrukować i złożyć podpisane w szkole obwodowej w terminie od 13 do 31 marca lub wypełnić papierowy formularz zgłoszenia dostępny w sekretariacie szkoły obwodowej.

Na wniosek rodziców, do klas pierwszych będą również przyjmowane dzieci spoza obwodu, których rodzeństwo w roku szkolnym 2017/2018 będzie uczęszczać do tej samej szkoły.

Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu (w przypadku rodzeństw) oraz do:
- Szkoły Podstawowej nr 13 i Szkoły Podstawowej nr 14
- Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19
- oddziału hokejowego w Szkole Podstawowej nr 36
będzie można składać w terminie od 19 kwietnia do 5 maja 2017 r.

Aby wziąć udział w rekrutacji do ww. szkół należy wypełnić elektroniczny wniosek w systemie rekrutacyjnym, wydrukować i złożyć podpisany w szkole wymienionej we wniosku na pierwszym miejscu w terminie od 19 kwietnia do 5 maja lub wypełnić papierowy formularz wniosku dostępny w sekretariacie każdej szkoły.

Zachęcamy również do obejrzenia naszej strony. Szczególnie gorąco polecamy następujące zakładki i artykuły:

Informacje dotyczące funkcjonowania świetlicy i stołówki znajdują się na pasku po lewej stronie w menu "organizacja szkoły".

Zapraszamy również na Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 marca 2017 r. o godzinie 17.00.

Autor: Artur Biskup, Eliza Kamzelak