Jesteś tutaj: Start / Programy / Comenius

Comenius

Od września 2010 roku do maja 2012 roku szkoła brała udział w projekcie europejskiego programu Comenius. Współpracowaliśmy ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji. Tytuł naszego projektu to „Rola nauczycieli w rozwoju mądrego, usportowionego i zdrowego stylu życia młodych Europejczyków”.
Główną ideą tego projektu było stworzenie nauczycielom okazji do rozwoju nowych metod, technik i form w celu pobudzania motywacji dzieci do nauki przedmiotów w szkole podstawowej.
W pierwszym roku realizacji projektu nacisk był położony na rozwój fizyczny dziecka.
Cel zrealizowaliśmy podczas Europejskich Igrzysk Olimpijskich, a produktem był kalendarz „Najlepszych młodych sportowców europejskich” na rok 2012. Jednocześnie, dzieci, pod okiem nauczycieli, próbowały ustanowić właściwe nawyki żywieniowe (porównując style żywieniowe naszych partnerów). Przepisy kulinarne, porady dotyczące odżywiania stworzyły rozdział „ Jedzenie” naszego przewodnika.
Drugi rok projektu poświęcony był intelektualnemu rozwojowi uczniów, którzy mieli okazję do sprawdzenia zdobytej wiedzy i umiejętności w różnego rodzaju quizach i konkursach. Wszystkie rezultaty zostały zebrane i zamieszczone w naszym przewodniku, który zatytułowaliśmy  "Europejski tygiel”.

Autor: Bożena Jakóbczyk