Książki naszych marzeń

Program „Książki naszych marzeń” realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016. Umożliwił on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Podstawowym rezultatem programu jest trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu. Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będą wspólnie realizować ministerstwa: edukacji narodowej oraz kultury i dziedzictwa narodowego.
W ramach programu do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowości wydawnichych: popularne serie książek dla dzieci a także cieszące się wielką popularnością książki o zwierzętach oraz roślinach. Łącznie zakupiono 153 pozycje książkowe.

Autor: Paulina Botor

Książki naszych marzeń - konkurs na najciekawszy projekt okładki książkowej

2015-11-13

W roku szkolnym 2014/2015 Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna zorganizowały konkurs na najciekawszy projekt okładki książkowej. Był on związany z rozpoczynającym się wówczas programem "Książki naszych marzeń" oraz z akcją głosowania na książki naszych marzeń.

Czytaj więcej o: Książki naszych marzeń - konkurs na najciekawszy projekt okładki książkowej