Jesteś tutaj: Start / Programy / Tenis 10

Tenis 10

tenis10

Program "Tenis 10" został wprowadzony przez Polski Związek Tenisowy. Opracowano go zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay".  Program ten posiada rekomendację systemu nauczania dzieci "Tennis10's".
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10 oraz zachęcenie jak największej liczby uczniów do rozpoczęcia tenisowej przygody.
"Tenis 10" to mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.
Mamy nadzieję, że przekonamy najmłodszych oraz ich rodziców, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie.

Autor: Alina Cichocka