Unicef - Wszystkie Kolory Świata

W październiku 2012 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego Unicef „Wszystkie Kolory Świata”.

Celem projektu było przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne ale także przyjemne. Ponadto projekt pozwolił na zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

W ramach projektu zorganizowane zostały lekcje i zajęcia otwarte mające na celu zapoznanie dzieci z obyczajami, kulturą, obowiązującym strojem ludzi zamieszkujących dane kraje. Drugim etapem było szycie lalki, pochodzącej z wybranego kraju, według podanego wykrojnika oraz jej ozdobienie. Trzeci etap to organizacja Dnia Wszystkich Kolorów Świata.

7 lutego 2013 r. w naszej szkole odbyła się aukcja laleczek uszytych przez naszych uczniów oraz ich rodziców. W trakcie aukcji zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wzięcia udziału w licytacji wykonanych przytulanek. Atmosfera była gorąca. Licytację poprowadziła pani mgr Anna Mroczek, nauczyciel oddziału przedszkolnego naszej szkoły, również szkolny koordynator projektu. Zgromadzeni goście stanęli na wysokości zadania i świetnie licytowali wszystkie laleczki. Dzięki temu zebraliśmy 750 złotych.

Wszystkim zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy

Autor: Eliza Kamzelak