Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od wielu lat 29 września obchodzimy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, bo  czytanie nie tylko jest sposobem na nudę, ale rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

W tym roku, ze względu na pandemię, nie zaprosiliśmy do klas gości, aby czytali nam fragmenty książek. Jednak wszystkie klasy słuchały tekstów czytanych przez nauczycieli.

W klasie Ia pani Alina Cichocka czytała książeczkę "Troll i  zawody”, w klasie I b uczniowie wysłuchali czytanej przez panią Bożenę Jakóbczyk legendy „O Panu Twardowskim”. Natomiast pierwszaki z I c czytali książkę  "Detektyw zagadka - Upiorna walizka" Iwony Czarkowskiej.

Drugoklasiści z „b’ klasy poznali  książkę Leszka Kołakowskiego " Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca". W rolę lektora wcieliła się pani Ewa Węglarz. W klasie 2a pani Dominika Kaziród czytała książeczkę "Uśmiech Oliwiera"  Heleny Pasławskiej.

W klasie IIIa chętni uczniowie czytali na głos "Kajtkowe przygody". Wspólne czytanie zorganizowano w klasie III c, uczniowie głośno czytali pierwszy rozdział książki Marii Kruger „Karolcia”.

We wszystkich klasach wśród słuchaczy panowała atmosfera niezwykłego skupienia i uwagi. To było bardzo pouczające wydarzenie wszystkich uczniów.

Autor: mgr Bożena Jakóbczyk