Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Uczennice i uczniowie klasy 1 a i 1 b wraz z wychowawczyniami Panią Aliną Cichocką i Panią Bożeną Jakóbczyk biorą udział w akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!".

Akcja realizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z Szkołą Uczącą Się. Głównym jej celem jest zachęcenie uczniów do nauki samodzielnego czytania i poazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

W nasze ręce trafił już pakiet materiałów i pomocy z serii "Czytam sobie", do pracy z pierwszoklasistami. Seria ta jest zgodna z podstawą programową i realizuje takie priorytety - jak m. in: ekologia i współpraca w grupie. Klasy otrzymały: książki z serii "Czytam sobie", Karty Młodego CZytelnika, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, naklejki i dyplomy dla uczniów. Rodzice uczniów otrzymają poradnik "Jak wspierać naukę czytania i rozbudzać pasję czytelniczą swoich dzieci".

Więcej na stronie: CzytamSobie.pl

Autor: Alina Cichocka