„Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.”

W klasach młodszych z okazji mikołajek odbyły się różnorodne zajęcie mające uświetnić ten dzień.

Pierwszoklasiści z klasy A i B wzięli udział , w ramach programu „Nauka w plecaku”, w lekcji online „ O tym, jak spotkałam Świętego Mikołaja” podczas której dowiedzieli się, co lubi jeść Mikołaj i kto otrzymuje od niego prezenty. Następnie pod czujnym okiem swoich Pań wykonali mikołajka z rolki po papierze toaletowym.
Na uczniów klasy I b czekała też niesamowita niespodzianka, filmik od Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia.

W klasie I c  dzieci rozmawiały o Świętym Mikołaju, kim był?, co robił?, jak dziś możemy zostać Świętymi Mikołajami?, a co najważniejsze rozważały: czy lepiej dawać czy przyjmować prezenty? Co sprawia większą przyjemność?Wykonał też prace plastyczno – techniczne.

W poniedziałek uczniowie z klasy II a rozmawiali  w jaki sposób spędzili 6 grudnia czyli Mikołajki. Podczas lekcji obejrzeli krótki filmik o Świętym Mikołaju oraz wysłuchali piosenki pt. " A Mikołaj pędzi". Uczniowie podczas lekcji mieli ubrane czapki Mikołaja.

Uczniowie klasy II b z okazji mikołajek poznali "Prawdziwą historię św. Mikołaja", grali w grę "Wyturlaj Mikołaja" - rysowaliśmy Mikołaje wg instrukcji. A na koniec założyli Mikołajkowe czapki :) i zrobili wspólne foto na Temas.

Uczniowie klasy  III a swoje mikołajki obchodzili w poniedziałek 7 grudnia. Z tej okazji, wszyscy odpowiednio przygotowali się do zajęć zakładając specjalne, mikołajkowe stroje. Na początku, uczniowie zobaczyli prezentację otrzymaną od starszych kolegów i koleżanek ze szkoły, a następnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obchodzonego święta. Najmilszym momentem było opowiadanie i prezentowanie upominków otrzymanych od Niezwykłego Gościa. Na zakończenie, każdy uczeń wykonał przestrzenną postać Świętego Mikołaja z plasteliny

Klasa III c oglądała prezentację o św. Mikołaju, film poświęcony prawdziwej historii św. Mikołaja. Uczniowie rozwiązywali  rebusy, pisali  listy do św. Mikołaja, a także rysowali Mikołaja, a dokładnie "wyturliwali  go" . Przy okazji postaci Mikołaja dyskutowali również o bezinteresownej pomocy i zastanawiali się, w jaki sposób możemy pomagać innym.

Mikołajki to bardzo miły czas, czas wspólnej zabawy i śmiechu :)

Autor: oprac. mgr Bożena Jakóbczyk