W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia…

Świąteczny klimat i nastrój towarzyszył uczniom klas młodszych już od pewnego czasu. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na Święta Bożego Narodzenia

Wiele zajęć prowadzonych online poświęconych było tematyce bożonarodzeniowej.
Uczniów klas I a i I b w tematykę wprowadził film edukacyjny z serii Pania Kredka. Poznali polskie zwyczaje oraz symbole Świąt Bożego Narodzenia, bez których nikt już nie wyobraża sobie świąt. Ponadto usłyszeli fragment najstarszej polskiej kolędy i najsłynniejszej kolędy na świecie.  Na końcu wzięli udział w  quizie sprawdzającym poznaną wiedzę na temat polskich zwyczajów i tradycji świątecznych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali prace plastyczno – techniczne, jak również podczas zajęć informatyki rysowali choinki w programie Paint. Uczyli się grać kolędę „Lulajże Jezuniu” na wirtualnym pianinie.
W ostatnim dniu nauki dekorowali choinkę online, wykonywali mapę myśli a na koniec składali sobie świąteczne życzenia.
W dniu 22 grudnia dzieci z klasy 2a rozmawiały wspólnie z nauczycielem o tradycjach bożonarodzeniowych, zasadach kulturalnego zachowania się podczas świąt i wobec przybyłych gości oraz o swoich ulubionych potrawach wigilijnych. Uczniowie wykonali także ozdobę na choinkę -bałwanka, którym przyzdobią choinki w swoich domach.

Niech magia Świąt trwa i trwa ….i trwa.

Autor: oprac. mgr Bożena Jakóbczyk, mgr Dominika Kaziród