Klasę VIa kręci... bezpieczeństwo nad wodą

14 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany" odbyła się inauguracja spotkań z cyklu "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", w której udział wzięli również nasi uczniowie z klasy VIa. Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą miała na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Spośród wielu punktów programu największym powodzeniem u naszych uczniów cieszyły się pokazy bezpiecznej żeglugi, z możliwością zwiedzania łódek z członkami Klub Żeglarskiego „Ziemowit”. Możliwość krótkiego rejsu jachtem była tak przyjemna, że wielu z nich skorzystało z niej dwukrotnie. Upały doskwierały, więc obowiązkowo poszliśmy na lody. Trzy godziny minęły błyskawicznie...

Autor: Eliza Kamzelak