Góra Grosza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Uczniowie naszej szkoły też nie zawiedli, ilość przyniesionych na cel akcji monet robi naprawdę duże wrażenie.

Trwa liczenie zebranych monet oraz przygotowanie do ich spakowania według instrukcji.

Niebawem podamy jaką Górę Grosza zebrała nasza szkoła dzięki niezawodnym uczniom i ich rodzicom, którzy zechcieli przyłączyć się do tej szczytnej akcji.

Autor: mgr Marta Musiał