Słoiki marzeń

Życie w czasach pandemii nie jest łatwe, wiemy o tym wszyscy. Ograniczenia spowodowały duże zmiany w codziennym zwyczajach. Nie odbywa się nauka w szkole, nie można wychodzić na place zabaw. Wszyscy już tęsknią za normalnością.  Uczniowie klasy III b znaleźli sposób na łatwiejsze przetrwanie tego czasu i  przygotowali „Słoiki marzeń”.

O co chodzi? Najpierw należało przygotować słoik lub pudełko, ozdobić według własnego pomysłu.
A co potem? Otóż, jeżeli w ciągu dnia pojawiło się jakieś pragnienie, ale takie zwyczajne, najprostsze, którego nie można zrealizować z powodu pandemii – to należało zapisać je na karteczce i wrzucić do słoika.
Co będzie dalej? – po zniesieniu ograniczeń – uczniowie będą codziennie sięgać do słoik i spełniać swoje pragnienia.
Czy docenią wówczas wartość i czar najprostszych czynności? Czas pokaże Niewinny
Jedno jest pewne, wszyscy nie możemy doczekać się chwili, gdy będziemy realizować swoje słoikowe marzenia.
Ja też swój słoik mam Śmiech.

Autor: Bożena Jakóbczyk