Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Zdalna szkoła

Jak Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowała klasa VB?

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które niebywale rozwija wyobraźnię dzieci i kształci umiejętność czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Jej patronką jest Janina Porazińska, wybitna pisarka,  która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.  29 dzień września to data urodzin zasłużonej Polki.

Uczniowie klasy V B wierzą w niezwykłą siłę płynącą z lektury. Dlaczego? Ponieważ „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Skrzydlata myśl Cycerona obrazuje niebywałą moc książki! Dziś, w ramach innowacji pedagogicznej pani Zofii Stachy, jej ambitni i ciekawi świata wychowankowie czytali „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. 

Badania naukowe dowodzą, że ludzie, którzy często czytają, są lepiej przygotowani do rozumienia innych, odznaczają się wysokim wskaźnikiem empatii i twórczego myślenia. Pamiętając o tych argumentach, sięgnijmy po dobrą lekturę i przenieśmy się na skrzydłach wyobraźni do innego, magicznego świata…

Autor: Zofia Stacha

Galeria

Powiększ zdjęcie