III miejsce w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Junior Media. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 4-6. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy - skierowany do szkół i służący do tworzenia gazetek szkolnych. W ramach tego projektu przez cały rok szkolny nauczyciele i uczniowie realizowali zadania w edukacyjnym wyzwaniu #juniorlab oraz tworzyli szkolną gazetkę pod nazwą Matmomania.

W projekcie Junior Media uczestniczy ponad 2500 szkół z całej Polski, a do wyzwania #juniorlab przystąpiło 108 szkół.

W ramach #juniorlab nasza szkoła brała udział w wielu konkursach oraz akcjach:

- #1 wyzwanie #juniorlab FOTO,

- #2 wyzwanie #juniorlab REPORTAŻ INTERAKTYWNY,

- #3 wyzwanie #juniorlab WIDEO – 3 miejsce/indywidualnie,

- #4 wyzwanie #juniorlab DZIENNIKARSTWO DANYCH,

- akcja recenzencka „Junior Krytyk” –32 napisane recenzje,

- konkurs fotograficzny „Cykaj foty, zgarniaj super nagrody”,

- konkurs "Jak zbudować motocykl?" – 2 i 4 miejsce,

- konkurs Gazeta Roku,

- konkurs Okładka Roku – 1 miejsce,

- konkurs Lider Wydawniczy – 3 miejsce.

Za każdy konkurs oraz akcję, wszystkim szkołom biorącym udział w projekcie, przyznawano punkty. Sumowano je, a gazetkę szkolną zamieszczano w rankingu najlepszych szkolnych redakcji. W całym roku szkolnym otrzymaliśmy 281 punktów, co dało nam 3 miejsce w Polsce. Nagrodą jest sześciodniowy wyjazd na Letnią Szkołę Junior Media do Termy Uniejów dla pięciu najbardziej zaangażowanych redaktorów gazetki.

Opiekunowie gazetki: mgr Artur Biskup, mgr Zofia Stacha.

Redaktorzy: Natalia Bilko, Anna Kozioł, Hanna Kozioł (klasa 4a), Emilia Perek (klasa 5a), Kamila Giglok, Kinga Zaborowska, Zuzanna Zdan (klasa 5c), Natalia Baran, Natalia Stacha, Emilia Tekiela (klasa 6a).

Autor: Artur Biskup, Zofia Stacha