Z rowerem za pan brat

13 września została zorganizowana pierwsza wycieczka rowerowa w ramach zajęć turystyki rowerowej „Z rowerem za pan brat”. Uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z SP 11 w Tychach wyruszyli w trwającą ponad 3 godziny podróż, aby zwiedzić „zakątki Czułowa”.

Wycieczka miała nie tylko charakter turystyczno-krajoznawczy. Rowerowy szlak wzbogacały krótkie prelekcje na temat najciekawszych mijanych zabytków i obiektów tyskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Browaru Książęcego, Pomnika Powstańców Śląskich (którego wykonawcą jest brat jednej z opiekunek wycieczki), Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach, sąsiadującego śląskiego przedszkola oraz Fabryki Papieru i Celulozy. Wiemy, skąd pochodzi nazwa „Czułów” i gdzie znajduje się Oczyszczalnia Ścieków w Podlesiu. Największym zaskoczeniem był nowoczesny budynek czułowskiej leśniczówki. Leśne ścieżki pełne były świeżych jeżyn – które, zerwane prosto z krzaczka, smakują wyśmienicie.

Pierwsza wycieczka zakończyła się quizem wiedzowym. Uczeń Filip Moroń wykazał się największą uwagą i sumą 10 pkt. zgarnął główną nagrodę – lody w restauracji Mc Donald’s.

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni obiecali propagować tę formę wypoczynku, aby na kolejnym wyjeździe towarzyszyła nam jeszcze liczniejsza grupa uczniów.

Autor: Natasza Gładysz