Festiwal Mobilności RoweLOVE Tychy

Niebieska Parada Rowerowa, a wraz z nią my, uczniowie naszej szkoły z Panią Nataszą Gładysz na czele ruszyła w sobotę 24 września o godz.14 spod Urzędu Miasta. Parada przejechała ulicami miasta na Suble, gdzie rozpoczął się Festiwal Mobilności RoweLOVE Tychy.

Wielka tyska rowerowa impreza była jednym z punktów wycieczkowych naszej turystycznej grupy rowerowej. Zabawa była wyśmienita!!!

Jedną z najważniejszych atrakcji imprezy było otwarcie w mieście pumptrucków, czyli torów zbudowanych specjalnie dla rowerów. Niestety nasze skromne umiejętności rowerowe i zdrowy rozsądek nie pozwoliły nam skorzystać z tej ekstremalnej jazdy, ale wspólne zdjęcie z mistrzem pumptruckowej jazdy, zawodnikiem MTB Bartoszem Pałką zrekompensowało nam tę stratę.

Skorzystaliśmy za to z wielu innych ciekawych atrakcji festiwalu. Naszym dziewczętom szczególnie spodobała się strefa kreatywna, w której można było nie tylko przyozdobić swoje rowery, ale także własnoręcznie wykonać torbę rowerową. Uczniowie doskonalili znajomość przepisów ruchu drogowego w specjalnie oznaczonym miasteczku rowerowym (udało się nawet wygrać fajne nagrody). W strefie komunikacji można było obejrzeć każdy zakątek miejskiego autobusu, a także wybrać się na wycieczkę zabytkowym ikarusem po mieście. Pokonanie rowerowego toru przeszkód było nie lada wyzwaniem, na szczęście strefa warsztatów formy zadbała o nasze podniebienia częstują  zdrowymi słodkimi przekąskami.

Było tak fajnie, że żal było nam wracać do domu.

Jak zwykle dziękujemy zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 11 w Tychach za doborowe towarzystwo – żałujemy tylko, że to nie nam udało się zgarnąć głównej nagrody (kask rowerowy) za najbardziej kreatywne niebieskie przebranie.

Autor: Natasza Gładysz