Wielka Liga Czytelników:eliminacje do finału

12 kwietnia odbyły się eliminacje do półfinału Wielkiej Ligi Czytelników.

Dwie drużyny, pierwsza w składzie Karolina Gleba, Maciej Kowalski, Kinga Nowakowska oraz druga (Iga Kłeczek, Emilia Kowalska) zmierzyły się z zawodnikami innych szkół z powiatu tyskiego. Na laureatów pierwszego etapu konkursu czekał test składający się ze stu pytań z zakresu znajomości książek "Oto jest Kasia" oraz "Mikołajek". Nasze drużyny wykazały się znakomitą znajomością konkursowej literatury, jednakże do finału mogła przejść tylko jedna drużyna z powiatu. Mimo, iż to nie nasi uczniowie okazali się najlepi, to i tak jesteśmy pełni podziwu dla nich za chęci, ogromoną wiedzę i czas poświęcony na przygotowania. Konkurs trwał bowiem od stycznia. Zawodnicy (każda drużyna) przeczytali dziewięć książek, których znajomość została sprawdzana testem.  Naszych zawodników przygotowywali nauczyciele: Paulina Botor i Joanna Witańska. Za rok na pewno będziemy najlepsi :-). Warto wspomnieć także, że po części oficjalnej konkursu, wszyscy zgromadzenie mogli zwiedzić zakamarki Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, filii w Tychach, w której odbywał się konkurs.

Autor: Paulina Botor