Tydzień Bibliotek w...bibliotece szkolnej

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego święta, które w tym roku odbywają się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. W zajęciach czytelniczych uczestniczyły pierwsze klasy oraz 3c, a tematyka spotkań dotyczyła komiksów. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji o historii komiksu w Polsce, autorach komiksów: Kornelu Makuszyńskim, Januszu Chriście, Henryku Jerzym Chmielewskim, a także obejrzeć przygody Myszki Miki w języku szwedzkim. Ochotnicy zmierzyli się z zadaniem stworzenia własnego, autorskiego komiksu, by przekonać się, że to nie takie proste. Na zakończenie, dla uważnych słuchaczy przygotowano drobne upominki.

Autor: Paulina Botor