Uczennice naszej szkoły znowu w finale Junior Media!

Uczennice Siedemnastki wzięły udział w fantastycznej dziennikarskiej przygodzie. Redaktorki „Matmomanii” po raz kolejny wygrały prestiżowy ogólnopolski konkurs na najlepszą szkolną gazetkę. Finalistki Letniej Szkoły Junior Media spędziły niesamowity tydzień w miasteczku TWINPIGS w Żorach. Wspólnie z najlepszymi redaktorami z całej Polski bawiły się i uczyły dziennikarskiego fachu.

Podczas tegorocznych wakacji spotkały się z przedstawicielami: „Expressu Społeczniaka”, „Niecodziennika Szkolnego”, „Lidera”, „The voice of Students”, „PiSAKa”, „WagnerPress II”, „Naszej Dwójki”, „Szkolnego Donosiciela”, i „Kuriera Jedynki”.  Był czas na zabawę, korzystanie z atrakcji westernowego miasteczka, zwiedzanie miasta oraz wizytę w parku wodnym. Najważniejszym elementem dziennikarskich kolonii były warsztaty, które prowadził redaktor Marcin Kasprzyk z Dziennika Zachodniego. Pod jego czujnym okiem młodzi dziennikarze uczyli się tworzyć pierwsze strony internetowe. Cudowne chwile z Junior Media na długo zostaną w pamięci zdolnych redaktorek „Matmomanii”.

Autor: Artur Biskup, Zofia Stacha