Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek 25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego wydarzenia jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

Już w poniedziałek przywitały nas szkolne korytarze ozdobione dekoracjami związanymi ze świętem. W salach lekcyjnych śpiewano piosenki w różnych językach, uczniowie prezentowali najciekawsze informacje o kulturze i historii wybranych krajów oraz wykonywali prace plastyczne w postaci narodowych flag. Odbyły się również quizy, w których dzieci miały odgadywać z jakiego języka pochodzą usłyszane słowa. Kolejnym zadaniem uczniów było scharakteryzowanie różnych języków użytych w piosence, co okazało się nie lada wyzwaniem. Czas umilaliśmy sobie recytując krótkie formy poetyckie oraz łamańce językowe.

Włączenie się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie, bowiem jak stwierdził angielski filozof Roger Bacon „znajomość języków jest bramą do wiedzy”.

Autor: Jolanta Olesiak