Redaktorzy "Matmomanii" zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie SZTUKA WYWIADU w ramach projektu Junior Media!

W listopadzie 2017 na tyskim stadionie piłkarskim pojawili się uczniowie Siedemnastki redagujący szkolną gazetkę pt. "Matmomania". Przeprowadzali wywiad z kapitanem tyskiej drużyny piłkarskiej - panem Łukaszem Grzeszczykiem. Napastnik GKS-u odpowiadał na szczegółowe pytania młodych redaktorów. Dzieci wykorzystały zdobyte informacje, tworząc film wideo. Ciekawa forma rozmowy wpisała się w II wyzwanie konkursu Junior Media pt. SZTUKA WYWIADU. W tej ogólnopolskiej rywalizacji nasza szkolna gazetka zajęła II miejsce!

Dzięki innowacyjnemu programowi Junior Media na co dzień stajemy w obliczu nowych zadań i wyzwań, mając do dyspozycji wiele form, środków i narzędzi pracy. Korzystamy z nich, biorąc udział w każdej „ogniowej próbie”. Zdobywamy nowe doświadczenia, uczymy się sztuki komunikacji,  pamiętając, że „twórczość dziennikarska to nawiązywanie kontaktu z odbiorcą, pozyskiwanie i skupianie jego uwagi". Bierzemy udział w różnorodnych wyzwaniach, by pokazać dzieciom nowe oblicze dziennikarstwa. Dzięki "Matmomanii" uczniowie stają się  kreatorami świata, małymi demiurgami tworzącymi swój własny, autonomiczny świat...

Codzienność z „Matmomanią”to przekraczanie barier czasu i przestrzeni, niesamowita przygoda, w której może uczestniczyć każdy uczeń Siedemnastki. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Autor: Artur Biskup, Zofia Stacha