Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

"Nie jestem agresywny, ale skuteczny i bezpieczny"

2017-11-02
Powiększ zdjęcie

W październiku odbywały się w Naszej szkole nietypowe zajęcia wychowania fizycznego. Doświadczony instruktor KRAV MAGI - izraelskiego systemu samoobrony pokazał uczniom jak reagować w przypadku niespodziewanego zaczepienia, prowokacji czy ataku.

Czytaj więcej o: "Nie jestem agresywny, ale skuteczny i bezpieczny"

Ludzie nie przestają się bawić dlatego, że się starzeją; oni starzeją się dlatego, że przestają się bawić.

2017-11-02
Powiększ zdjęcie

30 października 2017 roku wychowawczyni klasy VII „c” zorganizowała dyskotekę dla swoich podopiecznych, pamiętając, że„taniec nie tylko bawi,ale daje pożytek, kształci i uczy.”  W główne cele imprezy wpisywały się; organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie zdolności tanecznych, integracja dzieci i współdziałanie w zabawie.

Czytaj więcej o: Ludzie nie przestają się bawić dlatego, że się starzeją; oni starzeją się dlatego, że przestają się bawić.

POEZJA TO POCZUCIE ŁĄCZNOŚCI

2017-11-02
Powiększ zdjęcie

Karol Irzykowski twierdził, że „poezja to jedyna prawdziwa forma współżycia duchowego”. Trudno nie zgodzić się z polskim twórcą, słuchając młodych zdolnych uczniów deklamujących wiersze Ernesta Brylla podczas rejonowego konkursu recytatorskiego.

Czytaj więcej o: POEZJA TO POCZUCIE ŁĄCZNOŚCI

Piękna i zdolna… Maja Wolak

2017-11-02
Powiększ zdjęcie

Uczennicę klasy VII „c” – Maję Wolak już w najbliższą niedzielę (12 listopada) będzie można zobaczyć w popularnym programie telewizyjnym „Mali Giganci”.

Czytaj więcej o: Piękna i zdolna… Maja Wolak

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

2017-11-02
Powiększ zdjęcie

31 października klasa 6c odbyła wycieczkę edukacyjną do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych na temat: „Poznajemy muzeum”. Ich celem było przybliżenie zadań muzealników, ich roli w instytucji kulturalnej jaką jest muzeum, poznanie zawodów wystepujących w muzeum.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Śląskiego

Matmomania numer 58

2017-11-02
Powiększ zdjęcie