Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

"Ja się deszczu nie boję"

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

Znamy już laureatów!

W listopadzie odbył się szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy techniką collage, przedstawiającej postać ubraną stosownie do pogody w tytule konkursu.

Czytaj więcej o: "Ja się deszczu nie boję"

TYDZIEŃ SMART – WYNIKI ANKIET

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

Podczas TYGODNIA SMART w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach przeprowadzono ankietę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaadresowana była do rodziców naszych wychowanków.  Ankietę w wersji elektronicznej wypełniło 142 respondentów.

Czytaj więcej o: TYDZIEŃ SMART – WYNIKI ANKIET

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „JA, MOJA RODZINA I NOWOCZESNA TECHNOLOGIA” JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

17 listopada 2017 r. organizatorzy szkolnego konkursu fotograficznego pt. „Ja, moja rodzina i nowoczesna technologia” zebrali wszystkie zdjęcia dostarczone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach. W foto-rywalizacji, wzięło udział dwadzieścioro uczniów.  Jury w składzie: mgr Zofia Stacha, mgr Artur Biskup, mgr Jolanta Mańka wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „JA, MOJA RODZINA I NOWOCZESNA TECHNOLOGIA” JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

INTERNET – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

Na to pytanie odpowiadali uczniowie klas piątych i szóstych podczas gorącej debaty zorganizowanej w ramach projektu „Jestem smart”. 14 listopada 2017 r. dzieci przygotowywały prace na temat zalet i wad Internetu. Prowadziły ożywione dysputy, przywołując mocne argumenty i obalając kontrargumenty swoich przeciwników.

Czytaj więcej o: INTERNET – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

JAKĄ ROLĘ ODGRYWA SMARTFON W ŻYCIU NASTOLATKA?

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

14 listopada podczas lekcji wychowawczych nauczyciele klas siódmych przeprowadzili  zajęcia na temat: „Rola telefonu w życiu nastolatka”. Nowoczesne smartfony to nierozerwalny element ich życia. Wielofunkcyjność sprzętu ułatwia im dostęp do informacji i umożliwia rozrywkę. Podczas zajęć uczniowie z chęcią odpowiadali na liczne pytania prowadzących, opisywali nowoczesne telefony, rozmawiali o przydatnych aplikacjach, grach i ciekawych gadżetach.

Czytaj więcej o: JAKĄ ROLĘ ODGRYWA SMARTFON W ŻYCIU NASTOLATKA?

CO ŁĄCZY TECHNOLOGIĘ KOMPUTEROWĄ ZE SZTUKĄ?

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

W drugim dniu TYGODNIA SMART pan mgr Łukasz Pudełko przeprowadził lekcję plastyki dla klasy VI „b” w oparciu o nowoczesne technologie. Temat - "Sztuka i komputer" wpisywał się w realizację ogólnopolskiego konkursu „Jestem smart”. Uczniowie klasy 6 „b” dowiedzieli się, na czym polegają zadania grafika komputerowego, jakie prace graficzne można wykonać z pomocą najprostszych, darmowych edytorów graficznych.

Czytaj więcej o: CO ŁĄCZY TECHNOLOGIĘ KOMPUTEROWĄ ZE SZTUKĄ?

Czy warto być nowoczesnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu i czy to jest w ogóle możliwe?

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

Na te pytania odpowiadali uczniowie  naszej szkoły 14 listopada 2017 r. Dzieci z klas czwartych przygotowywały w tym dniu plakaty, których tematem przewodnim był świat nowoczesnych technologii.  Na wykonanych obrazach znalazły się zaawansowane smartfony, komputery, roboty,  gadżety: kolorowe kejsy, adaptery do ładowania bezprzewodowego, czyściki, lampy błyskowe, monopody tekstowe, obiektywy teleskopowe, a nawet sofy pod telefony komórkowe.

Czytaj więcej o: Czy warto być nowoczesnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu i czy to jest w ogóle możliwe?

KODEKS SMART-UCZNIA JUŻ GOTOWY! MATMOMANIA NUMER 59

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

15 listopada 2017 r. redaktorzy szkolnej gazetki pt. „Matmomania” podczas zajęć dodatkowych przygotowywali kodeks SMART-UCZNIA. Pod czujnym okiem opiekunów tworzyli listę zasad, o których powinien pamiętać każdy świadomy użytkownik Internetu. Uczniowie zredagowali wiele cennych rad dla korzystających z sieci, które pojawiły się na łamach naszej szkolnej gazetki.

Czytaj więcej o: KODEKS SMART-UCZNIA JUŻ GOTOWY! MATMOMANIA NUMER 59

GRY MATEMATYCZNE Z WYKORZYSTANIEM TABLETÓW I KOMPUTERA

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

15 listopada 2017r. przygotowano ciekawą lekcję matematyki z wykorzystaniem tabletów i komputera. Zajęcia pt. „Gry matematyczne” przeprowadził pan mgr Artur Biskup. Wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie doskonalili swoje kompetencje matematyczne. Grali w gry logiczne, rozwiązywali trudne łamigłówki, pracowali w parach, korzystając z komputerów i tabletów.

Czytaj więcej o: GRY MATEMATYCZNE Z WYKORZYSTANIEM TABLETÓW I KOMPUTERA

APEL - PODSUMOWANIE TYGODNIA SMART

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

21 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach odbył się apel adresowany do uczniów klas IV-VI, podczas którego podsumowano udział w projekcie TYDZIEŃ SMART. Prowadzący omówili wyniki ankiet adresowanych do uczniów i ich rodziców, przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, prezentując kodeks SMART-UCZNIA. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom szkolnego konkursu fotograficznego pt. „Ja, moja rodzina i nowoczesna technologia”.

Czytaj więcej o: APEL - PODSUMOWANIE TYGODNIA SMART