Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Zdalna szkoła
Jesteś tutaj: Start / Matmomania / Osiągnięcia

Osiągnięcia

Szkolna gazetka Matmomania rozpoczęłą swoją działalność we wrześniu 2010 roku. Inicjatorem jej powstania jest nauczyciel matematyki - mgr Artur Biskup.

Autor: Artur Biskup

Artykuły

Wojewódzki Konkurs Dziennikarski "Bystrz@k 2018"

2018-03-26
Powiększ zdjęcie

Redakcja gazety "Matmomania" zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim "Bystrz@k 2018" w kategorii: szkoły podstawowe - gazeta szkolna. Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach. Patroni medialni: gazeta "Nowe Info", gazeta "Twoje Tychy", Polskie Radio Katowice i Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" w Katowicach. Gratulujemy serdecznie młodym dziennikarzom! Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w gazecie "Nowe Info": NOWE INFO

Czytaj więcej o: Wojewódzki Konkurs Dziennikarski "Bystrz@k 2018"

Redaktorzy "Matmomanii" zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie SZTUKA WYWIADU w ramach projektu Junior Media!

2017-11-23
Powiększ zdjęcie

W listopadzie 2017 na tyskim stadionie piłkarskim pojawili się uczniowie Siedemnastki redagujący szkolną gazetkę pt. "Matmomania". Przeprowadzali wywiad z kapitanem tyskiej drużyny piłkarskiej - panem Łukaszem Grzeszczykiem. Napastnik GKS-u odpowiadał na szczegółowe pytania młodych redaktorów. Dzieci wykorzystały zdobyte informacje, tworząc film wideo. Ciekawa forma rozmowy wpisała się w II wyzwanie konkursu Junior Media pt. SZTUKA WYWIADU. W tej ogólnopolskiej rywalizacji nasza szkolna gazetka zajęła II miejsce!

Czytaj więcej o: Redaktorzy "Matmomanii" zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie SZTUKA WYWIADU w ramach projektu Junior Media!

I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim Junior Media!

2017-12-22
Powiększ zdjęcie

Wiktoria Kałuża – uczennica klasy VI „b” zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami świątecznymi. Wśród setek pięknych kartek z całej Polski wybrano brązowego renifera! Ładna i oryginalna praca oraz ciekawa treść świątecznych życzeń zapewniły Wiktorii miejsce na podium. Gratulujemy laureatce, życząc jej dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim Junior Media!

Nagroda dla Matmomanii

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Za zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab, czwórka uczniów wraz z opiekunem gazetki będzie miała możliwość wyjazdu na tygodniowe bezpłatne warsztaty dziennikarskie do Uniejowa. Szczegóły: LINK

Czytaj więcej o: Nagroda dla Matmomanii

Kolejny raz na podium!

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Drugi raz z rzędu gazetka szkolna Matmomania wywalczyła 3 miejsce w ogólnopolskim edukacyjnym wyzwaniu #juniorlab. Przez cały rok szkolny 2016/2017 nasza społeczność szkolna, a w szczególności redaktorzy gazetki brali udział w dziesięciu konkursach w ramach tego wyzwania:

Czytaj więcej o: Kolejny raz na podium!

Świat nas widzi!

2016-12-07
Powiększ zdjęcie

Już jest! W tym miesiącu na stronie Junior Media pojawił się spot reklamowy promujący ten ogólnopolski konkurs. "Matmomania" zarejestrowana okiem kamery przemieści się za ocean, by uczestniczyć w gali rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie The World Young Reader Prize 2016 r. organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawnictw Prasy WAN-IFRA. Nagrodę w kategorii "News in education" przyznano Junior Media za specjalny cykl multimedialnych lekcji #juniorlab.

Czytaj więcej o: Świat nas widzi!

"Matmomania" w "Dzienniku Zachodnim"

2016-12-07
Powiększ zdjęcie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 poznają nowe media - taki tytuł nosił artykuł o szkolnej redakcji gazetki pt. "Matmomania". Tekst ukazał się 2 grudnia w tyskim dodatku do Dziennika Zachodniego. Inspiracją do jego napisania  stała się  kolejna już wygrana w ogólnopolskim konkursie Junior Media.

Czytaj więcej o: "Matmomania" w "Dzienniku Zachodnim"

Nasza przygoda z „Matmomanią”. Okiem kamery z „Dziennikiem Zachodnim”

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

24 listopada w naszej szkole pojawili się redaktorzy „Dziennika Zachodniego”. Przeprowadzali wywiad z opiekunami gazetki i młodymi redaktorami. Tworzyli spot reklamowy dla Junior Media, który zostanie wykorzystany podczas gali rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie The World Young Reader Prize 2016 organizowanym przez światowe stowarzyszenie gazet i wydawców prasy WAN-IFRA. Nagrodę w kategorii „News in education” przyznano za specjalny cykl multimedialnych lekcji #juniorlab.

Czytaj więcej o: Nasza przygoda z „Matmomanią”. Okiem kamery z „Dziennikiem Zachodnim”

Wakacyjne wspomnienia zaklęte w fotografii

2016-10-11
Powiększ zdjęcie

Junior Media to fantastyczny edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy adresowany do uczniów i nauczycieli z całej Polski. W naszej szkole cieszy się dużą popularnością. 12.10.2016 r. w ogólnopolskim konkursie „Wakacje Junior Dziennikarza” II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Mikołaj Staroń, młody dziennikarz szkolnej gazetki  pt. „Matmomania”. Gratulujemy zwycięzcy! Oto jego zdjęcie:

Czytaj więcej o: Wakacyjne wspomnienia zaklęte w fotografii

III miejsce w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Junior Media. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 4-6. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy - skierowany do szkół i służący do tworzenia gazetek szkolnych. W ramach tego projektu przez cały rok szkolny nauczyciele i uczniowie realizowali zadania w edukacyjnym wyzwaniu #juniorlab oraz tworzyli szkolną gazetkę pod nazwą Matmomania.

Czytaj więcej o: III miejsce w ogólnopolskim wyzwaniu edukacyjnym #juniorlab

III miejsce w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

Szkolna redakcja gazetki Matmomanii zdobył wyróżnienie drugiego stopnia (3 miejsce) w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016! Nasi uczniowie wydali w roku szkolnym 2015/2016 osiem gazetek na ogólnopolskiej platformie Junior Media. W chwili obecnej na tej platformie jest zarejestrowanych ponad 2500 szkół.

Czytaj więcej o: III miejsce w konkursie LIDER WYDAWNICZY 2016

I miejsce w konkursie OKŁADKA ROKU 2016

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

Lutowy numer gazetki szkolnej Matmomanii zdobył prestiżową nagrodę OKŁADKI ROKU 2016! Pierwsza strona tego numeru okazała się najlepszą wśród wszystkich gazetek szkolnych z całej Polski wydanych na platformie Junior Media w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkich gazetek zostało wydanych ponad tysiąc.

Czytaj więcej o: I miejsce w konkursie OKŁADKA ROKU 2016

III miejsce w konkursie projektu Junior Media - #3 WYZWANIE WIDEO

2016-04-19
Powiększ zdjęcie

Uczennica naszej szkoły Natalia Stacha (6a) została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach projektu Junior Media.

Czytaj więcej o: III miejsce w konkursie projektu Junior Media - #3 WYZWANIE WIDEO

II i IV miejsce w konkursie "Jak zbudować motocykl?"

2016-04-09
Powiększ zdjęcie

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach projektu Junior Media. Wiktoria Kozioł (5c) zajęła drugie miejsce, a Maja Wolak (5c) czwarte.

Czytaj więcej o: II i IV miejsce w konkursie "Jak zbudować motocykl?"

Certyfikat uczestnictwa w programie Junior Media

2015-11-13
Powiększ zdjęcie Certyfikat Junior Media

Szkolna redakcja gazetki matematycznej Matmomania działająca w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach została uhonorowana prestiżowym ogólnopolskim certyfikatem uczestnictwa w programie Junior Media w roku szkolnym 2014/2015.

Czytaj więcej o: Certyfikat uczestnictwa w programie Junior Media