Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Zdalna szkoła
Jesteś tutaj: Start / Matmomania

Matmomania

Osiągnięcia

Redaktorzy

Wydane numery

Autor: Artur Biskup

Artykuły

Uczennice naszej szkoły znowu w finale Junior Media!

2018-09-10
Powiększ zdjęcie

Uczennice Siedemnastki wzięły udział w fantastycznej dziennikarskiej przygodzie. Redaktorki „Matmomanii” po raz kolejny wygrały prestiżowy ogólnopolski konkurs na najlepszą szkolną gazetkę. Finalistki Letniej Szkoły Junior Media spędziły niesamowity tydzień w miasteczku TWINPIGS w Żorach. Wspólnie z najlepszymi redaktorami z całej Polski bawiły się i uczyły dziennikarskiego fachu.

Czytaj więcej o: Uczennice naszej szkoły znowu w finale Junior Media!

Kochajmy piłkę nożną! Matmomania na stadionie piłkarskim w Tychach

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

18 października 2017 r. redaktorzy „Matmomanii” wraz z opiekunami – panem Arturem Biskupem i Zofią Stachą wzięli udział w spotkaniu z piłkarzami tyskiego klubu – GKS Tychy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 na stadionie piłkarskim. Gościem spotkania był kapitan drużyny - Łukasz Grzeszczyk, który udzielił naszym redaktorom krótkiego wywiadu.

Czytaj więcej o: Kochajmy piłkę nożną! Matmomania na stadionie piłkarskim w Tychach

Konkurs z Matmomanii

2017-06-13
Powiększ zdjęcie

Podczas pikniku szkolnego odbył się konkurs na odgadnięcie kwoty pieniędzy w pudełku. Niestety, nikt nie udzielił właściwej odpowiedzi (41zł 80gr). Najbliżej poprawnej kwoty była uczennica klasy 6c Wiktoria Durtka (42zł). Kolejna najbliższa odpowiedź to 40zł. Takiej udzielili: Nikodem Mateja (2b), Nadia Łukosz (2e) i Marcel Szabla (5a).

Czytaj więcej o: Konkurs z Matmomanii

"Matmomania" śle życzenia...

2016-12-22

Redaktorzy szkolnej gazetki pt. "Matmomania" oraz klasa 5a zapraszają do obejrzenia krótkiego filmu, śląc moc najpiękniejszych życzeń...


Czytaj więcej o: "Matmomania" śle życzenia...

Ogólnopolski konkurs na najlepszy reportaż

2016-01-15
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła  bierze udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym Junior Media. Walczymy o zwycięstwo, ale przed nami kolejne trudne wyzwanie. By wygrać, nasi redaktorzy muszą zmierzyć się z niełatwym zadaniem.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski konkurs na najlepszy reportaż

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia

2015-12-23
Powiększ zdjęcie

Czasami jeden gest i miłe słowo wystarczą, by ktoś poczuł się wyjątkowo. Dzięki takim chwilom ludzie odzyskują siłę i nadzieję…

W okresie przedświątecznym redakcja Matmomanii zebrała ponad 100 złotych ze sprzedaży gazetki i przeznaczyła pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że magia nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia pozwoli wszystkim na spełnienie marzeń i przyniesie wiele szczęścia, radości i zdrowia w Nowym Roku 2016.

Czytaj więcej o: Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia

Konkurs Eska TV

2015-12-04
Powiększ zdjęcie

Telewizja Eska TV miesiąc temu ogłosiła ogólnopolski konkurs na teledysk do piosenki Sarsa "Naucz Mnie". Redaktorzy szkolnej gazetki wraz z pomocą opiekuna podjęli się tego trudnego wyzwania.

Czytaj więcej o: Konkurs Eska TV

Konkurs EKO moda

2015-10-25
Powiększ zdjęcie

21 października z inicjatywy redaktorów szkolnej gazetki Matmomanii odbył się szkolny pokaz mody ekologicznej. Zwycięzki strój zaprojektowała uczennica klasy 4a Sahaar Madani.

Czytaj więcej o: Konkurs EKO moda